TREKKING

WYPRAWY i WYCIECZKI GÓRSKIE

Rumunia - lipiec 2009

Cała nasza wyprawa trwała 23 dni. Zwiedziliśmy sześć pasm górskich w Karpatach rumuńskich. Góry Bihor dostarczyły nam emocjonujących ekstremalnych wędrówek po jaskiniach i ponorach. Retezat rozpieszczal nas pięknymi widokami i ujmował gościnnością i serdecznością gospodarzy. Potem była trzydniowa wędrówka po górach Parang. Prawie 16 godz. wędrowaliśmy szczytami pasma Iezer, jeden dzień w górach Ciucas. A na koniec zdobyliśmy Moldovanu w Fagaraszach.

Szczególy wyprawy w zakładkach. Więcej zdjęć w fotogalerii.

Przygotowania do wyjazdu

11 lipca 2009 (sobota)

Tuż przed wyjazdem słuchamy prognozy pogody: w Rumuni pada. Taka pogoda utrzymuje się tam już od dłuższego czasu. Jak długo jeszcze - nie wiadomo! Sprawdzamy pogodę na internecie. Prognozy nie są optymistyczne. Może w końcu przestanie padać?

7.40 - już w samochodzie. Stan licznika 235 404 km, kasa: 1040 euro i 800 zł.

10.00 - Lublin, 18.15 - Barwinek. Kurs euro - 4,38 (drogo, ale mamy chyba dość pieniędzy na trzytygodniową wyprawę). Pogoda się poprawia. Przez cały dzień nie padało! :)

18.45 - SŁOWACJA - Nova Keca.

Kemping przy drodze, bez wygód. Na jedną noc taki może być: 0,7 euro za osobę, namiot i auto po euro. Dziś nie będziemy tu nocować. Ruszamy dalej...

21.00 - przekraczamy granicę słowacko - węgierską.

Ciąg dalszy w zakładce Rumunia 2009 - Bihor.

 

Komentarze internautów
Dodaj swój komentarz (maksymalnie 4000 znaków)
Nick:
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )